o mnie

Zawód z pasji i wyboru Refleksolog, masażysta, terapeuta twarzy

Barbara Szulc

Barbara Szulc

Telefon (+48) 531 230 680
Misja specjalna: sprawianie, żeby każdy kto mnie odwiedza po spotkaniu poczuł się lepiej

Skąd pomysł na gabinet?

Gabinet “Dotyk i Zdrowie” powstał z potrzeby podzielenia się z innymi tym, ile dobrego mogą wnieść do naszego życia naturalne metody wspomagania organizmu, takie jak np. refleksologia, praca z energią, jak również masaże i terapie twarzy.

Przez kilka lat refleksologia i masaż były dla mnie zajęciami dodatkowymi. W 2020 r. postanowiłam w pełni zaangażować się w to, co sprawia mi wielką satysfakcję, a jednocześnie pomaga innym w uzyskaniu lepszej formy psychofizycznej.

Dlaczego refleksologia?

Kiedy w 2015 r. rozpoczęłam przygodę z refleksologią, miałam nasilające się problemy zdrowotne. Badania krwi i objawy kliniczne sprawiły, że wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem o podobno nieuleczalną chorobę autoimmunologiczną. Nie do końca jednak wiadomo było jak skutecznie leczyć tego typu dolegliwości. Zaczęłam szukać wsparcia w naturalnych metodach. I tak trafiłam na Polski Instytut Refleksologii, mgr Wandę Budzanowską-Bratko, dzięki której praca na stopach stała się nie tylko "metodą" ale również pasją. Przez kolejne lata praktykowałam, jeździłam na warsztaty, poznawałam refleksologię od innych równie znakomitych nauczycieli (m.in. Hanne Marquardt, Sally Kay, Jesus Manzanares, Sylwia Achionye, Beata Sekuła)  I tak jest do dziś, odkrywanie refleksologii nie ma końca 🙂 Refleksologia, w połączeniu ze zmianą sposobu żywienia i myślenia pozwoliły mi na powrót do zdrowia, dlatego z radością prezentuję jej możliwości wszystkim, którzy zdecydują się na zabieg refleksologii klasycznej/naukowej, a także  refleksologii emocjonalnej TREE.

Dlaczego masaże i terapie twarzy?

Pracując z refleksologią twarzy zaczęłam zgłębiać szczegóły anatomiczne głowy i jej okolic i bardzo zaciekawił mnie aspekt estetyczny pracy w obrębie twarzy. Tak trafiłam na Akademię SPA Tomasza Tomasika i japoński masaż kobido, który w czasach kiedy się go uczyłam był mało znany w Polsce. To było prawdziwe odkrycie, jak dzięki odpowiedniej pracy na tkankach głowy i szyi można poprawić kondycję skóry, spłycić zmarszczki, wymodelować owal itd. Potem przyszła kolej na poznanie innych technik pracy, np. na zaawansowaną terapię Zoga Face Integration, która dała jeszcze większe możliwości poprawy wyglądu i zdrowia w obrębie twarzoczaszki, łącznie z m.in. wyrównaniem asymetrii, zniwelowaniem bruksizmu, powiększeniem ust, jeszcze skuteczniejszym spłyceniem bruzd dzięki masażowi transbukalnemu (wewnątrz ust).

Czego można się spodziewać po wizycie?

Po kilkuletnim doświadczeniu w pracy z refleksologią, licznych szkoleniach oraz systematycznym zgłębianiu tajników anatomii wiem, że można osiągnąć świetne efekty w naturalnym przywracaniu do zdrowia, uwalnianiu blokad i napięć w ciele i odmładzaniu. Trzeba tylko mieć na to plan, indywidualnie dobrać metody pracy. Tak, żeby ciało najskuteczniej uruchomiło naturalne zdolności do samoregeneracji.  Zarówno refleksologia, jak i masaże to połączenie pracy w obszarze zdrowia, zarówno fizycznego, psychicznego, ale także wyglądu. Pracując na twarzy, stopach/dłoniach, samopoczucie i wygląd się poprawiają, cera staje się promienna, mięśnie mniej napięte. Pracuję na naturalnych kosmetykach różnych firm oraz olejkach eterycznych DoTerra, ponieważ te produkty dobrze wspierają efekty pracy.

Zapraszam 🙂