Refleksologia

Zabieg refleksologii

Refleksologia stóp z aromaterapią w cenie

Terapeutyczna praca na stopach, w zależności od indywidualnych potrzeb obszarem do pracy mogą być również łydki, ręce lub dłonie.

Pierwszy zabieg polega na dokładnej analizie stopy w różnych aspektach (wygląd, temperatura, zmiany skórne, reakcja na dotyk, wrażliwość na ból) oraz na wypracowaniu najlepszego zestawu rozwiązań i technik dopasowanych indywidualnie. Następnie wykonuję zabieg na stopach, siła nacisku również ustalana jest indywidualnie, to nieprawda, że refleksologia musi bardzo boleć, żeby działała. Wręcz przeciwnie, czasem nadmierny ból może zblokować naturalne siły regeneracyjne organizmu. Podczas kolejnych zabiegów pracuję zgodnie z planem, który jednak modyfikuję w zależności od tego, co widzę w stopach, jak organizm przepracowuje bodźce, które otrzymał.  Czasem okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie refleksologii emocjonalnej TREE, ale tylko wtedy gdy jest się gotowym na zmierzenie się z własnymi (czasem nie tylko własnymi) emocjami. Po więcej informacji zapraszam do bezpośredniego kontaktu.


60 min - 150 zł

Zabieg refleksologii połączony z aromaterapią

Refleksologia emocjonalna TREE stóp

TREE Therapeutic Reflexology Emotional Equilibrium – to intuicyjna metoda wykonywania refleksologii stóp autorstwa Sylwii Achionye, podczas której patrzymy na człowieka przez pryzmat nagromadzonych w nim emocji. Oprócz przepracowywania poszczególnych receptorów na stopach pracujemy z emocjami, często niewyrażonymi, które tworzą tzw. ból emocjonalny. Przejawia się to poprzez procesy, gdzie ja jako terapeuta towarzyszę Ci w Twojej drodze, jednak pracę, często na poziomie podświadomym, wykonujesz samodzielnie. Po więcej informacji zapraszam do bezpośredniego kontaktu.


ok 2 godz. - 280 zł

 

Refleksologia dla zabieganych

Refleksologia jelita grubego

Zabieg refleksologii jelita grubego wykonuje się na podudziach wzdłuż kości piszczelowych, na łopatkach czy też na karku i mostku.
Jelito stymulowane jest także  cienkie i grube przez powłoki brzuszne. Pobudzając pętle jelitowe przez skórę brzucha odruchowo wywoływane są procesy regulacji, regeneracji i samouzdrawiania w całym organizmie.
Refleksologia jelita grubego usprawnia jego pracę, poprawia perystaltykę i absorbcję wody. Odgazowuje ciało. Ma też tak zwane nieswoiste działania takie jak poprawienie pamięci i koncentracji, redukcja "mgły mózgowej", która może towarzyszyć różnym stanom zdrowia i choroby (stres, menopauza), rozluźnienie mięśni pleców i karku, zmniejszenie odczucia sztywności karku i całego ciała i ciężkości oraz bólu głowy. Praca na jelicie grubym poprawi też trawienie i wchłanianie. Technika wskazana jest przy nawykowych zaparciach i biegunkach, walce z nadwagą i otyłością, w pracy z zaburzeniami trawienia i wchłaniania, w dbałości o dobrą kondycję jelit i funkcje umysłowe.

60 min. - 150 zł

Refleksologia twarzy

Refleksologia twarzy to terapia manualna, która łączy w sobie terapię ogólnoustrojową i estetyczną. Wykorzystuje zjawisko łuku odruchowego w układzie nerwowym.. Podczas zabiegu stymulujemy pięć układów w organizmie człowieka: nerwowy, krwionośny, limfatyczny, hormonalny i energetyczny. Za pomocą bodźców mechanicznych (ucisku, masażu palcami) stymulujemy receptory skóry twarzy i mózgoczaszki, które poprzez obwodowy układ nerwowy korespondują z odpowiednimi ośrodkami mózgu, odpowiedzialnymi za analizę bodźców i przygotowanie odpowiedzi.


45-60 min. - 150 zł